Usługa jest adresowana przede wszystkim do:
Budując rozwiązania HotSpot bazujemy na urządzeniach renomowanych dostawców, takich jak:
Przykładowy model budowy i działania sieci HotSpot:
Projektowanie od podstaw, audyt możliwości technicznych w budynkach klienta. Zaproponowanie modeli urządzeń oraz implementacja projektu
Zarządzanie siecią i punktem HotSpot, administracja zdalna oraz na miejscu u Klienta. Pełna odpowiedzialność za bezawaryjne działanie punktu dostępowego
Łącze symetryczne o identycznych parametrach ruchu upload/download. Prędkości do wyboru w przedziale: od 30Mbps do 10Gbps. Budowa oparta na technologii światłowodowej. Umowa gwarancyjna SLA oraz opcje SLA premium.
Dostarczamy HotSpot na czas konferencji. W ramach tej usługi realizujemy kompleksowy dostęp do Internetu bezprzewodowego dla uczestników dowolnej konferencji. Dodatkowe możliwości to zarządzanie użytkownikami i ewentualny system billingowy.
Jeśli chcesz dostarczać swoim klientom płatne rozwiązanie HotSpot, tj. takie za które będą musieli płacić w trybie abonamentowym lub za wykupiony czas (na zasadzie kodów dostępowych) – możemy taki system dla Ciebie zbudować. W ramach tej usługi zapewniamy integrację z operatorem płatności online oraz zarządzamy punktem dostępowym w taki sposób, abyś mógł z niego czerpać maksymalnie wysokie zyski.
W ramach wdrożenia S-NET dostarczył i wdrożył urządzenia sieciowe jak również zaprojektował sieć w budynku. Dodatkowo służby techniczne S-NET wykonały pełną instalację okablowania sieci strukturalnej w ramach budynku (na 4 piętrach).
Wdrożenie HotSpot na konferencji Euroix.
Prace zostały podzielone na kilka etapów:
Założenia sieci HotSpot na konferencji Euroix:
Wykorzystane urządzenia:
Podjęliśmy się zadania dostarczenia sieci WLAN na potrzeby konferencji EuroIX w Krakowie. Sieć wedle założeń miała za zadanie sprawne obsłużenie ponad pięciuset urządzeń klienckich. Celem osiągnięcia takiej wydajności przeanalizowaliśmy najpierw możliwości dostępnych na rynku rozwiązań typu High Density WLAN, decydując się ostatecznie na rozwiązanie firmy Ubiquiti Networks.
Podstawami technicznymi realizacji przedsięwzięcia były:
Czas poświęcony na rozplanowanie kanałów nadawania oraz zasięgu propagacji fal urządzeń zaprocentował płynnym wdrożeniem, a sama konferencja okazała się dużym sukcesem.