Chmura hybrydowa S-NET. Rozwiązania dla biznesu.
Jedną z naszych specjalności są rozwiązania cloud computing dla biznesu. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele wariantów serwerów w chmurze dla firm, dostosowanych do potrzeb firm i organizacji o różnych rozmiarach, profilu i charakterze. Dzięki wypracowanym przez nas rozwiązaniom, infrastrukturze i doświadczeniu naszego zespołu jesteśmy w stanie pomóc każdej firmie stworzyć własną chmurę obliczeniową i wykorzystać ją do maksymalizacji zysków i usprawnienia funkcjonowania zespołu.
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest hybrydowa chmura obliczeniowa S-NET, łącząca w sobie zalety chmury publicznej i chmury prywatnej. Chmury hybrydowe są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które chcą lepiej zintegrować istniejące już aplikacje i usługi i wykorzystać możliwości cloud computing do obniżenia kosztów i zwiększenia efektywności. W wielu przypadkach chmura hybrydowa jest optymalnym rozwiązaniem pozwalającym firmie na pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje chmura obliczeniowa.
Co to jest chmura hybrydowa? To połączenie w jednej architekturze prywatnej chmury firmowej bazującej na centrum danych, jednej lub kilku chmur publicznych oraz rozwiązań chmurowych. Hybrydowe chmury obliczeniowe, znane także jako chmury mieszane, pozwalają na integrację, interoperacyjność i administrację różnych rozwiązań chmurowych w jedną całość.
W chmurze hybrydowej część zasobów firmy przechowywanych jest w centrach danych i chmurach prywatnych a część w ramach chmur publicznych. Usługi i zasoby wykorzystują wspólne zasoby. Choć chmury są odrębne, to aplikacje, dane i inne zasoby mogą być między nimi wymieniane. Struktura chmury hybrydowej pozwala przenosić zasoby i usługi pomiędzy prywatnymi i publicznymi chmurami, płynnie dostosowując ich działanie do bieżących potrzeb, ułatwiając zarządzanie systemem i zwalniając cenne zasoby. Zazwyczaj składa się z prywatnej chmury bazującej na firmowym data center lub hostingu oraz publicznej platformy chmurowej takiej jak Google Cloud Platform, Amazon Web Services czy Microsoft Azure.
Różne warianty chmury hybrydowej pozwalają na przykład na przechowywanie informacji wrażliwych w chmurze prywatnej i wykorzystywanie publicznych serwerów chmurowych do przechowywania informacji mniejszej wagi, w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych. Można też przechowywać wszystkie dane w chmurze, lecz przetwarzać je na lokalnych maszynach. Wszystko zależy od potrzeb firmy i wybranego rozwiązania.
Chmura hybrydowa różni się od tak zwanych rozwiązań multicloud, w których wszelkie działające w jednej organizacji chmury obliczeniowe funkcjonują i są administrowane osobno. W przypadku chmury hybrydowej, zarządzanie całym systemem odbywa się za pomocą jednej platformy. Wśród zalet hybrid cloud computing jest dynamiczność, elastyczność i swoboda. Moc obliczeniowa chmury może być elastycznie zwiększana lub zmniejszana, aby odpowiadała bieżącemu zapotrzebowaniu, a firma ma dzięki niej większą kontrolę nad kosztami, bo usługi chmury publicznej dostępne są na żądanie i nie wymagają utrzymywania dedykowanej infrastruktury. Chmura hybrydowa pozwala więc ograniczyć inwestycje w sprzęt, oprogramowanie i potrzebnych do ich obsługi operatorów. Pozwala także sprawnie łączyć oddziały firmy bez względu na ich fizyczną lokalizację w jeden, spójny system, a także przyłączać do takiego systemu nowe elementy.
Chmura prywatna to usługa pozwalająca na tworzenie rozwiązań chmurowych, dostępnych wyłącznie dla wybranych użytkowników, na przykład pracowników danej firmy czy jej kontrahentów. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo i elastyczność, pozwalającą na pełne dostosowanie parametrów i funkcjonalności do potrzeb firmy. Prywatne chmury obliczeniowe dają pełną swobodę w integracji platformy z wewnętrznymi systemami firmy i wykorzystywanymi przez nią aplikacjami, oraz pełną kontrolę nad danymi przechowywanymi na dysku chmury prywatnej. Pozwala także precyzyjnie kontrolować uprawnienia i dostęp użytkowników, a także prosto i szybko na żądanie tworzyć dowolne środowiska, aby sprawdzić i testować nowe rozwiązania lub wyeliminować problemy.
Chmury prywatne dają możliwość szybkiego dostosowywania dostępnych zasobów do potrzeb organizacji. Użytkownik płaci jedynie za wykorzystane przez siebie zasoby, nie ponosi więc kosztów „nadmiarowego” sprzętu, ani nie musi rozbudowywać własnej infrastruktury wraz z rosnącymi potrzebami.
Korzystając ze świadczonych przez nas usług, mają państwo pewność, że wasze dane są w pełni zabezpieczone, a prywatna chmura na serwerze S-Net Cloud daje niezawodność gwarantowaną przez umowę SLA.
Klient decydujący się na hybrydową chmurę S-NET Cloud ma możliwość zarządzania zasobami, przydzielając je w zależności od bieżącego zastosowania. Zasoby, którymi dysponuje firma, podzielone są na części prywatną i publiczną. Ta pierwsza jest dedykowana wyłącznie dla klienta, z tej drugiej korzysta wielu użytkowników. Klient w każdej chwili może zmienić sposób podziału zasobów w zależności od bieżącego zapotrzebowania.
Nasza firma oferuje kompleksowe usługi projektowania, budowy i obsługi firmowych chmur hybrydowych. Nasi doświadczeni eksperci służą radą menedżerom i działom IT w całym procesie kształtowania firmowego systemu cloud computing. Oferujemy dedykowane serwery cloud computing zlokalizowane w naszych Data Center w największych polskich miastach. Tworzymy rozwiązania chmury prywatnej, hybrydowej oraz integrację istniejących i tworzonych chmur w spójną sieć. W ramach naszych kompleksowych usług oferujemy także najwyższej jakości dedykowane łącza światłowodowe, pozwalające na bezpieczny, szybki i stabilny dostęp do zasobów chmurowych.