Każdy biznes online zaczyna się od domeny i hostingu oraz oprogramowania. Szybkość ładowania strony ma wpływ nie tylko na obecność użytkowników na stronie, ale również na połączenie strony z hurtowniami, systemami fakturowymi i oczywiście na konwersję.
Założenie sklepu internetowego to częsty sposób na biznes, dlatego potrzeba odpowiedniego pomysłu i strategii działania, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Segment e-commerce sukcesywnie się rozwija, na rynku międzynarodowym rośnie w tempie około 20% rocznie. Powstaje wiele nowych biznesów od początku opartych na kanale online, ale starsze firmy również rozwijają handel w Internecie.
Jaką wybrać domenę?
Domena to pierwszy punkt styku użytkownika z danym sklepem internetowym. Dlatego najlepiej zdecyduj się na taką, która od razu kojarzy się z działalnością sklepu, jest niepowtarzalna i łatwa do wymówienia oraz zapisania (również w innych językach). Warto wcześniej sprawdzić, czy dana domena widnieje w Urzędzie Patentowym RP (jako znak towarowy). Jeśli tak, wymyśl inną.
Wybór hostingu pod sklep internetowy – na co zwrócić uwagę?
Hosting jako usługa ściśle wiąże się z serwerem. Decyzja wyboru usługi zależy od kilku rzeczy:
- wielkości sklepu internetowego
-
parametrów serwera, które oferuje dostawca hostingu:
- prędkość Internetu – strona sklepu powinna wczytywać się szybko, żeby Klient od razu mógł zapoznać się z ofertą i bezproblemowo dokonać zakupu (jeśli strona zawiesi się, Klient może do niej nie powrócić lub nawet nie przeczytać oferty)
- procesor i pojemność pamięci RAM – im większa, tym lepsza wydajność, szybkie i sprawne działanie sklepu
- SSL – certyfikat SSL gwarantuje bezpieczeństwo strony
- skalowalność – możliwość elastycznej zmiany hostingu w miarę rozwoju sklepu i zwiększenia potrzeb (np. pojawienia się większej liczby produktów)
- bezawaryjność – w przypadku działania sklepu 24/7, gwarancja bezusterkowego funkcjonowania sklepu powinna wynieść min. 99.5%
- własny adres IP – ułatwia funkcjonowanie sklepu w sytuacji, gdy sklep znajduje się na serwerze współdzielonym
- dobry support techniczny i wykonywanie kopii zapasowych
Jaki hosting dla małego i dużego e-commerce?
- Mały sklep internetowy. W tym przypadku sprawdzi się hosting współdzielony SSD, w którym strona sklepu współdzieli zasoby i moc obliczeniową serwera z innymi stronami.
- Duży sklep internetowy. Jeśli sklep posiada dużą ilość produktów i stale się rozwija, najlepszy będzie serwer VPS lub serwer dedykowany.
Bezpieczny i monitorowany hosting
Stabilność, szybkość i elastyczność: to cechy dobrego hostingu.
Klientom pomagamy w rejestracji domen krajowych i międzynarodowych, zapewniamy kompleksowe zarządzanie środowiskiem hostingowym, monitorowanie oraz weryfikację jego bezpieczeństwa – mówi mówi Arkadiusz Dymek, Członek Zarządu ds. Operacyjnych w S-NET.
Hosting jest zgodny z wytycznymi GIODO i udostępniany w korzystnych pakietach.
Dla Klientów, którzy planują otworzyć sklep internetowy w Krakowie, jak i tych, którzy chcą ulepszyć istniejący sklep, S-NET oferuje kompleksową pomoc.
Komentarze