Dobrze działający biznes musi obecnie nadążać za ogromnymi wymaganiami związanymi z eksplozją danych i urządzeń do ich odbioru oraz szybkością reakcji na coraz większą ilość informacji. Według badania Gemius/PBI, liczba internautów w Polsce w maju 2016 roku wyniosła ogółem 25,2 mln, z czego na PC – 23,6 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) – 18,5 mln. W związku z ogromną dostępnością urządzeń, kluczowy staje się czas, w którym możemy z nich skorzystać, a więc charakterystyka naszego łącza internetowego.
Symetryczny czy asymetryczny?
Na rynku dostępne są 2 rodzaje łączy zapewniające symetryczny i asymetryczny dostęp do internetu. Większość dostawców w Polsce wykorzystuje tzw. internet asymetryczny, który charakteryzuje się różną prędkością pobierania i wysyłania danych. Co istotne, dostawca zwykle określa tylko wartość pobierania, pomijając informację dotyczącą wysyłania, a zazwyczaj upload stanowi tylko 10% downloadu, co w znaczący sposób wpływa na komfort pracy użytkownika.
Prędkość pobierania (ang. Download Speed, DL) to informacja o tym, jak szybko dane z internetu są pobierane na komputer, a prędkość wysyłania wskazuje z jaką szybkością dane z urządzenia są wysyłane do sieci. Im zatem większa prędkość pobierania, tym szybciej otwierają się strony internetowe i pobierane są pliki. Ale należy też pamiętać, że prędkość wysyłania plików jest bardzo istotna, gdyż strony internetowe otwierają się właśnie dzięki wysłaniu określonego żądania. Kiedy dojdzie do tego dodatkowa aktywność użytkownika, polegająca na przykład na korzystaniu z programu pocztowego, to przepustowość łącza może okazać się niewystarczająca.
Download = Upload
Dla bardziej wymagających użytkowników, a zwłaszcza tych prowadzących własny biznes, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest internet symetryczny. Prędkości kanału wysyłającego i odbierającego są w nim równe.
To właśnie wysoka prędkość wysyłania zapewnia szybkie i wygodne korzystanie z sieci, gdyż, tak jak wspominaliśmy, nawet podczas otwierania stron internetowych nasze urządzenie wysyła małe pakiety danych potwierdzające serwerowi ich odbiór. Dodatkowym obciążeniem są także przesyłane przez internet informacje, choćby w postaci załączników do wiadomości e-mail czy dane wysyłane do chmury.
A zatem gdy prędkość wysyłania jest za niska, komputer nie jest w stanie na bieżąco potwierdzać odbioru, co wpływa zarówno na przeglądanie stron internetowych, jak i na komfort pracy użytkownika.
W ofercie firmy S-NET, dostawcy nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych oraz IT dla biznesu, symetryczny internet światłowodowy, o prędkości nawet 1000 Mbps, oferowany jest w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo użytkownik może liczyć na pakiet dodatków, które znacznie podnoszą wydajność i usprawniają korzystanie z sieci. Są to na przykład: brak limitu transferu danych, gwarantowane, wysokie parametry usługi (umowa SLA), dwie linie telefoniczne z pakietem 100 minut, pakiet hosting premium (50GB przestrzeni dyskowej) oraz specjalistyczna pomoc i wsparcie indywidualnego opiekuna.
– Współpraca z S-NET gwarantuje jeszcze większą wygodę, szybkość działania i bezpieczeństwo biznesu zapewniane przez dostęp szybkiego, symetrycznego internetu dostarczanego dzięki najnowszej technice łącz światłowodowych – komentuje Niko Bałazy, CEO firmy S-NET.
Najważniejsze cechy usługi S-Biznes od S-NET:
- Technika światłowodowa.
- Gwarantowane parametry usługi (umowa SLA).
- W pakiecie linie telefoniczne oraz hosting WWW.
- Publiczna adresacja IP.
Możliwe usługi dodatkowe:
- Filtracja Antyddos.
- Obsługa firewall po stronie dostawcy.
- Dodatkowe łącza światłowodowe.
- Backup GSM.
- Powierzchnia dyskowa w chmurze.
- Serwery dedykowane i kolokacja.
Więcej na: http://1000mbps.pl/
Ten artykuł znajdziesz również na: https://dailyweb.pl/jaki-internet-dla-szybkiego-i-skutecznego-biznesu/
Źródło: pbi.org.pl/pl/aktualnosci/282/polski-internet-w-maju-2016-roku-badanie-gemius-i-pbi
Komentarze