W dniach 11-13 kwietnia 2016r. w Warszawie odbyła się trzecia cześć międzynarodowej konferencji skupiającej się na networkingu w kręgu startupów, inwestorów oraz managerów najwyższego stopnia. Podobnie jak w poprzedniej edycji, partnerem Wolves Summit 2016 była firma S-NET.
Wolves Summit to konferencja skierowana do startupów, inwestorów oraz przedsiębiorców z całego świata. W jednym miejscu gromadzi pasjonatów najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań. Główną domeną Wolves Summit jest networking i komunikacja, a także stwarzanie możliwości rozwoju mniejszym firmom, poprzez aktywny udział inwestorów oraz przedsiębiorców.
W trzeciej edycji konferencji mającej miejsce w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki pojawiło się 250 inwestorów i 400 managerów poszukujących ciekawych pomysłów dając szerokie możliwości startującym projektom. Zaplanowanych zostało 3000 spotkań, w których uczestniczyli inwestorzy, managerowie oraz przedstawiciele startupów.
Tegoroczna konferencja Wolves Summit była wyjątkowa, zważając na fakt, iż jego częścią był Wolves Dev – dwudniowe wydarzenie skupione na networkingu pomiędzy developerami oraz firmami poszukującymi nowych pracowników. Oprócz zaplanowanych spotkań 1:1 z założycielami startupów, przedstawicielami korporacji oraz ekspertami z branży IT, Wolves Dev to także konferencja pełna prelekcji oraz warsztatów prowadzonych przez najlepszych ekspertów z Polski i zagranicy.
Wolves Summit łączy najnowsze trendy oraz doświadczenia ze świata innowacji, przedsiębiorczości, nowych technologii i inwestycji. Wykłady odbywały się na kilku scenach tematycznych, na których poruszane były tematy związane z marketingiem, menagementem, designem oraz finansowaniem biznesu. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: Jan Wykrytowicz (TVN Ventures), Katie Sagan (Brainly), Matt Komorowski (PayPal), Michał Bańka (PARP), Daniel Kędzierski (FastTony.eu), Piotr Zakrzewski (Urząd Patentowy RP), Kamil Bolek (LifeTube), Piotr Chmielewski (Social Media Now), Wojciech Zaskórski (Samsung) oraz Michael Krause (Deezer).
Nieodłączną częścią konferencji był networking, który podobnie jak w poprzednich edycjach podzielony został na pięć aktywności:
– round tables – spotkania tematyczne przy okrągłym stole, w wąskim gronie inwestorów,
– speed dates – krótkie, indywidualne spotkania 1:1 pomiędzy startupami i inwestorami,
– dedykowane miejsca spotkań – networking w specjalnie wyznaczonych obszarach,
– matchmaking tool – intuicyjny harmonogram spotkań dokładnie określający profil uczestników,
– imprezy networkingowe – imprezy dla wszystkich uczestników konferencji, oraz wybrane dla inwestorów i managerów.
Jednym z partnerów Wolves Summit była firma S-NET wraz z EUROIX, która zgodnie z obraną strategią wychodzi poza rynek telekomunikacyjny w poszukiwaniu innowacyjnych startupów, które mogą zostać skomercjalizowane. S-NET oraz EUROIX oferuje finansowanie projektu jako udziałowiec, wspiera projekty poprzez obsługę procesów backoffice, zapewnia pełne wsparcie sprzedażowe i marketingowe, doświadczenie oraz wiedzę, jak również wspomaga startupy dostarczając im swoją technologię.
Najważniejszym punktem programu konferencji dla startupów jest konkurs the Great Pitch. Laureatem konkursu the Great Pitch, w którym nagroda główną była pula $100 000 została firma SwipeStox GmbH, a wyróżnienie w postaci Media Package otrzymała firma Twisto.
Trzecia edycja największego międzynarodowego wydarzenia networkingowego w Europie Środkowo Wschodniej w dniach 11-13 kwietnia 2016r. zgromadziła ponad 3000 uczestników.
S-NET zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu oraz operatorów. Usługi dostępu do Internetu, transmisji danych, tranzytu ruchu oraz telefonii IP świadczy w oparciu o swoją ogólnopolską sieć światłowodową. Dzięki własnym Data Center, zlokalizowanym w Krakowie oraz Katowicach, spółka oferuje swoim klientom usługi kolokacji, hostingu oraz utrzymania serwerów dedykowanych. Od 2014 roku Spółka bardzo aktywnie działa na rynku usług cloud computingu. S-NET jest członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, organizacji zarządzającej adresacjami IP w Europie – RIPE NCC oraz Izby Gospodarki Elektronicznej.
EUROIX to inkubator startupów. Misją firmy jest umożliwienie realizacji ciekawych projektów związanych z nowymi technologiami. Euroix stara się dotrzeć do wartościowych Startupów, które poszukują stabilnego partnera w biznesie.
Komentarze